3D, panoraminis rentgenas

Gydant dantis, tam tikru iššūkiu tampa tai, kad mažiausiai pusė gydomojo objekto nuo odontologo akių yra paslėpta giliai po dantenomis. Sunku gydyti tai, ko nematai. Situaciją įvertinti padeda rentgeno tyrimai. Rentgenu galima padaryti vieno danties, panoraminę visos burnos arba erdvinę 3D nuotrauką. Šiuolaikiniai rentgeno aparatai skleidžia labai siaurą spinduliuotės pluoštą ir jį gali nukreipti tiksliai įreikiamą vietą.

 

Panoraminės nuotraukos 

Leidžia nustatyti karieso pažeidimus, įvertinti dantų šaknų būklę, pamatyti patirpusius kaulus, aštuntų (protinių) dantų poziciją, virškomplektinius dantis. Tiesa, ši į plokštumą vaizdą projektuojanti rentgenograma neleidžia pamatyti, kaip dantys ir šaknys išsidėstę vienas kito atžvilgiu erdvėje.

 

3d technologija 

Atkuria erdvinį danties vaizdą. Ypač efektyviai ji naudojama implantologijoje, nes padeda apžiūrėti burną iš visų pusių, įvertinti dantenų storį ir būklę, numatyti tikslią implanto poziciją kaule ir išvengti komplikacijų.

 

3d endodontija

Padeda gydant kanalus. Tai – sudėtinga ir labai svarbi odontologinė procedūra, padedanti išsaugoti giliai pažeistus dantis. Dantų kanalai slepiasi šaknyse, kurios neretai būna išsiraizgiusios nenuspėjamai kaip medžio šaknys. Tik 3D tyrimas aiškiai, iki smulkiausių detalių parodo dantų šaknų padėtį, patologijas, užlinkimus, skilimus, aplinkinių audinių būklę, vidinę kanalų rezorbciją ir kt. Tai maksimaliai sumažina klaidų tikimybę, leidžia kontroliuoti ir keisti gydymo eigą.

 

 

Radiacinės saugos centro veiklos su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais LICENCIJA Nr. 1768