Plombavimas


Dantų plombavimas – klasikinė odontologijos sritis, nuo kurios prasideda daugelio mūsų pažintis su dantų gydytoju. Informacijos apie plombavimą yra daug ir įvairios. Be abejo, esate girdėję tokius terminus kaip estetinis, paprastas, vieno ar kelių paviršių plombavimas, kompozitai, amalgamos, stiklojonomerai… Kaip klientui pasirinkti, kuris būdas jam tinkamiausias?

Iš tiesų plombavimas negali būti neestetinis. Atliekant procedūrą, plombavimo medžiagos spalva parenkama siekiant kuo tiksliau atkurti dantų formą. Tiek priekiniai, tiek galiniai dantys po procedūros turėtų atrodyti visiškai taip pat kaip ir kiti. Baltos dėmės, tamsios ar šviesios vagelės, kauburėliai – tai danties anatomija, kurią galima atkartoti panaudojant atitinkamas plombavimo medžiagas. Tačiau grožį kiekvienas supranta savaip. Todėl visada su klientu aptariame, kokio rezultato jis norėtų.

Šypsenos pagražinimas keičiant priekinių dantų formą tikrai įmanomas. Mes Jums nuosekliai paaiškinsime, kiek sveiko danties audinio reikės nuimti, koks tokio restauravimo ilgaamžiškumas, kokios galimos alternatyvos. Esame šalininkai plombavimo, kuris maksimaliai saugo ir tausoja dantų audinius. Normalu, kad siekiant puikaus rezultato, dėl priekinių dantų gali tekti apsilankyti kelis kartus.

Taip pat svarbu: glaudūs tarpdančių kontaktai, patogus valymas su siūlu, neliktų kabančių plombos kraštų, nebūtų blogo kvapo bei kraujavimo. Sąkandis turi būti patogus iš karto po atliktos procedūros, nereikia laukti, kol „prisitrins su laiku“.

Gydymą pradedame nuo susipažinimo su situacija, aptarimo. Dantis yra izoliuojamas koferdamo sistema. Problemą ir atliktą darbą fiksuojame intraoraline kamera. Atliekame ankstyvą tarpdančių karieso diagnostiką viziografu. Sėkmingą darbo rezultatą užtikriname kruopščiu gydytojo ir asistento darbu.