Ortodontija

Jūsų dantys sveiki, gražios formos, tačiau šypsena esate nepatenkintas? Ortontinis gydymas leidžia pekeisti dantų padėtį, išlyginti dantų lankus, uždaryti nepageidaujamus tarpus tarp dantų.

Vaikams ir paaugliams ortontinio gydymo metu gali būti koreguojama ne tik dantų padėtis, bet ir žandikaulių tarpusavio padėtis. Po gydymo pagerėja kramtymas, kalba, o taip pat  veido išvaizda, profilis. Pats tinkamiausias laikas pirmam vizitui — 7-8 metai, šio apsilankymo metu įvertinama sąkandžio būklė, jei reikia, pradedamas gydymas profilaktiniais ar išimamais ortodontiniais aparatais (plokštelėmis).

Fiksuotais ortodontiniais apratais (breketais) koreguojamas nuolatinis sąkandis (nuo 12-13 metų). Tai pats tinkamiausias laikas intensyviam gydymui, kuomet galima pasiekti geriausių rezultatų. Gydymas vidutiniškai trunka 1,5-2,5 metų.

Svarbu pažymėti, kad amžiaus ribos ortodontiniam gydymui nėra. Vis dažniau ortodontinis gydymas taikomas prieš dantų protezavimą ar implantaciją. Mes Jums galime pasiūlyti gydymą įvairiais profilaktiniais, išimamais aparatais, bei breketais. Pageidaujantiems mažiau pastebimo ortodontinio gydymo rekomenduojame safyrinius (skaidrius)  arba vidinius (liežuvinius) breketus.

Breketų Rūšys

Metaliniai breketai – labiausiai paplitusi išorinių breketų rūšis. Breketų sistemos lankas prie breketų tvirtinamas metaline arba elastine ligatūra. Kontroliniai vizitai kas 4-8 sav.

IMG_1588-150x150

 

Skaidrūs safyriniai breketai (Radiance) – pageidaujantiems mažiau pastebimo gydymo. Breketai yra skaidrūs kaip stiklas, gaminami iš dirbtinio safyro. Kontroliniai vizitai, kaip ir su metaliniais breketais kas 4-8sav.

IMG_1587-150x150

 

Beligatūriniai breketai (Smart Clip, Damon, Empower, In-Ovation)– pažangiausi iš šiuo metu esančių išorinių breketų. Išvaizda beveik nesiskiria nuo įprastų metalinių breketų, tačiau breketų sistemos lankas fiksuojamas prie breketo ne ligatūra, o pačiame brekete esančiomis “durelėmis” ar kabliukais. Taip visoje breketų sistemoje sumažinama trintis ir gydymas vyksta greičiau, kontroliniai vizitai retesni, kas 8-10 sav. Mažesnis dantų jautrumas po breketų sistemos aktyvacijos. Gydant beligatūriniais breketais rečiau tenka šalinti dantis, norint juos sutalpinti į dantų lanką.

Keramikiniai beligatūriniai breketai – suderina beligatūrinių breketų privalumus bei keramikinių breketų estetiką.

Vidiniai (liežuviniai) breketai – breketai fiksuojami iš liežuvio pusės, patys estetiškiausi, kad juos turite žinos tik gydytojas ir Jūs. Tinka ne visais atvejais. Šiuos breketus renkasi daug bendraujantys, reprezentacinses pareigas užimantys žmonės, kuriems ypač svarbi išvaizda. Ar tiesiog tie, kurie nori, kad gydymas būtų nematomas.

IMG_1589-150x150IMG_1586-150x150

Nuimami ortodontiniai aparatai

Plokštelės– gaminamos iš plastiko su laikančiais kabliukais, gali būti vienas, ar keli sraigtai. Lengvai įdedamos ir išimamos. Plokštelėmis gydomi nesudėtingi atvejai, dažniausiai mišriame sąkandyje (6-10m.). Kontroliniai vizitai kas 4-6 sav.

img6

Mikroimplantai
Pagaminti iš medicinio plieno, 6-8mm ilgio. Mažyčiai, tačiau labai svarbūs ortodontiniame gydyme. Naudojant mikroimplantus galima pasiekti rezultatus, kurie be jų, būtų neimanomi. Sriegiami, kuomet reikia papildomos atramos, atlaiko didesnes jėgas, nei dantys, ir skirtingai negu dantys- nejuda. Tai laikina priemonė, baigus ortodontinį gydymą, mikroimplantas išsukamas ir jau po kelių dienų net nematyti, kad jis ten buvo. Mikroimplanto įsukimas – nesudėtinga procedūra. Trunka apie pusvalandį, taikoma vietinė nejautra, panašiai kaip ir gydant dantis. Ar jūsų gydymui reikės mikroimplanto priklauso nuo gydymo tikslų, Jūsų sąkandžio ir gydymo plano.

b4a9c2_3441cd7eecb5f64bf6eb53c704631bca.jpg_srz_140_140_85_22_0.50_1.20_0.00_jpg_srz

Greitas ortodontinis gydymas

Iš tiesų tai nepabaigtas ortodontinis gydymas, kuomet sąkandis visiškai nekoreguojamas. Keičiama tik priekinių dantų padėtis. Gydymas trunka 4-10mėn. Svarbu pažymėti, kad po tokio gydymo visą gyvenimą tenka nešioti palaikančiuosius aparatus (reteinerius), tai gali būti kapa, plokštelė, ar ant dantų pritvirtintas reteineris. Dažniausiai galutinė dantų formos korekciją atliekama plombavimo pagalba.

Ortodontinis gydymas prieš protezvimą ar implantavimą

Susiruošėte sukti implantą vietoj seniai netekto danties, tačiau aplinkiniai dantys pakrype, nusileidę, pasisukę? Norite pakeisti senus nusidevėjusius vainikėlius ar tiltus, tačiau esamų dantų padėtis nelabai palanki protezavimui? Tokiu atveju rekomenduojamas paruošiamasis ortodontinis gydymas. Šio gydymo metu suformuojami optimalaus dydžio tarpai, koreguojamas danties pakrypimas, uždaromi nepageidaujami tarpai. Gydymo planas sudaromas bendrai su impantologu ir gyd. ortopedu.