ONLAY, INLAY (mikroprotezavimas)

Užkotai, įklotai (Onlay, Inlay)

Tradicinis plombavimo būdas leidžia mums puikiai ir estetiškai atstatyti karieso pažeistus danties audinius. Tačiau plombų stiprumas, esant dideliam danties defektui, yra nepakankamas, nes kompozitas (plomba) turi didelį susitraukomo koficientą bei yra keturis kartus minkštesnis už emalį (~20 MPa ), todėl likusioms danties sienelėms tenka daug didesnis krūvis kramtant nei joms priimtina. Dėl pastarųjų priežasčių esant didelioms restauracijoms, pacientai dažnai susiduria su likusių dantų sienelių pažeidimais – įtūkimai/įskilimais, o galiausiai ir lūžimu. Tai dar labiau susilpnina dantį, atsiranda naujų kelių mikroorganizmų patekimui į minkštuosius danties audinius dėl ko gali prireikti būtinojo endodontinio gydymo ir protezavimo vainikėliu. Taip pat tokios didelės restaracijos dažnai sąlygoja vertikalų danties lužį žemiau dantenų pažeidžiant šaknies audinius. Esant tokiems pažeidimams danties atstatymas nebeįmanomas ir paprastai tenka jį šalinti ir atstatyti danties trūkumą implantu.

Mes siūlome mikroprotezavimą užklotais ar įklotais. Jų paskirtis ne tik apsaugoti dantį nuo lūžimo, bet ir užtikrinti gerus tarpdančių kontkatus bei maksimalią estetiką ir funkciją. Restauracija gaminama iš porceliano vieno vizito metų, atliekant skenavimą (virtualus dantų atspadas) Cerec aparatu.

Porcelenas – stiklo keramika, kieta medžiaga, kurios stiprumas lygus emalio stiprumui (~100 Mpa), bei neturi susitraukimo koficiento. Kramtymo krūvis paskirtomas tolygiai, todėl išvengiama datų sienelių pažeidimo.

Pacientas mato visą modeliavimo ir gamybos procesą. Platus medžiagų ir atspalvių pasirinkimas ir individualizavimas leidžia mums pasekti maksimaliai estetinį rezultatą.